13 C
Скопје

Tag : заедничка влада

Вести Колумни Македонија

Што се „фолира“ Заев!

Идејата на лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев за заедничка Влада со ВМРО-ДПМНЕ не фати корен во политичката и медиумска јавност. Некако многу бргу,...