18 C
Скопје

Tag : забранет увоз

Вести Свет

САД го блокираа увозот на памук од кинескиот регион Синџанг како производ на присилна работа

И.И.
Соединетите Американски Држави најавија нови мерки против увозот на памук од северозападниот кинески регион Синџанг, за кој се верува дека потекнува од присилна работа на...