Фантастичната стоп-анимација „Wildwood“ ве води во маѓепсана шума вон границите на Портланд

Студиото за анимација „ЛАИКА“ штотуку го најави својот следен проект—стоп-анимирана адаптација на романот „Wildwood“, чиј автор е Колин Мелој, главниот пејач и текстописец на групата „The Decemberists “. Во април годинава се рашири веста за тоа дека анимационото студио планира за прв пат да влезе во водите на играниот филм, преку продукцијата на адаптацијата на …

Фантастичната стоп-анимација „Wildwood“ ве води во маѓепсана шума вон границите на Портланд Read More »