Tag : Втор бран

Вести Свет Слајдер

Трамп: САД нема да се затворат ако не погоди втор бран на коронавирусот

Слободен печат
Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека САД нема да ја затворат земјата доколку бидат погодени со втор бран на вирусот Ковид-19. – Ќе се обидеме да...
Вести Свет Слајдер

Д-р Клуге: Европа мора да се подготви за втор смртоносен бран од Ковид-19

Слободен печат
Европските земји мора да се подготват за смртоносен втор бран на коронавирус инфекции затоа што пандемијата не е завршена, рече во интервју за „Дејли телеграф”,...
Вести Свет

Контроверзниот професор Дидие Раулт: Епидемијата завршува, нема втор бран

Слободен печат
Бројките за епидемијата на новиот коронавирус во Франција од пред неколку дена се помалку алармантни, додека СЗО исто како и француската влада повторува дека „екстремната...
Вести Свет

Можен е втор бран на зараза со Ковид-19 во Италија, предупредуваат експерти

МИА Агенција
 Италијански експерти предупредуваат дека по постепениот излез на Италија од првиот воведен карантин во Европа, би можел да се случи и втор бран на зараза...
Вести Македонија Слајдер

Шекеринска: Државата да обезбеди целосно функционирање на институциите и да се подготви за вториот бран на епидемијата

Слободен печат
Врвна одговорност е државата да обезбеди целосно функционирање на своите институции и да се подготви за вториот бран на епидемијата. Веднаш штом ќе се создадат...
Ви Препорачуваме Здравје Магазин Магазин слајдер

Втор бран на ковид-19: Кога ќе дојде, дали доаѓаат и други зарази, зошто се грижат научниците

Слободен печат
Научниците од Харвард минатата недела во стручниот магазин „Сајенс“ предупредија дека до 2022 година ќе искусиме смена на неколку пандемски бранови. Кога ќе дојде вториот...
Вести Македонија Слајдер

Д-р Митов: Подготовките за втор бран на Ковид-19 треба да одат во два правци – општество и здравствен систем

Слободен печат
Д-р Александар Митов во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ брифираше за состојбата со коронавирусот и најавениот втор бран на епидемијата Ковид-19. -Ставот на сите светски...
Вести Свет

Можен втор бран од епидемијата на коронавирусот: Кина е внимателна, Пекинг е најзагрозен

Слободен печат
Кина не ја заврши битката со коронавирусот. Според пишувањето на странските медиуми, официјален Пекинг се подготвува за втор бран од овој вирус. Најголема главоболка им...
Вести Свет

„Странците повторно го донесоа вирусот“: Втор бран на Ковид-19 во Азија

Слободен печат
Јужна Кореја, Кина и Сингапур се меѓу азиските земји кои се соочуваат со втор бран на новиот коронавирус, поттикнат од луѓето што од странство влегуваат...
Вести Свет

Три жртви во вториот бран на торнадото во САД

Слободен печат
Најмалку три лица настрадаа во вториот бран на торнадото што го погоди јужниот и средниот запад на САД, изјавија денеска властите. Едно лице загина откако...