ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Дење сончево, навечер снег

Денес времето во Македонија ќе биде претежно сончево, а особено во западните предели ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец и истиот повремено ќе засилува на интензитет. Во вечерните часови облачноста ќе се зголемува и во текот на ноќта во западните предели ќе има врнежи од снег. Температурите ќе се искачуваат во интервалот …

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Дење сончево, навечер снег Read More »