Tag : воздржаност

Вести Македонија Слајдер

Џолев воздржан за пресудата за сообраќајката кај Млечен: Во моментот немам доволно информации за да коментирам

Слободен печат
Претседателот на Основниот кривичен суд во Скопје Иван Џолев истакна дека моментално не поседува доволно информации за условната казна која ја доби сторителот на сообраќајната...
Вести Свет

Гутереш загрижен за Боливија, повикува на воздржаност

Слободен печат
Генералниот секретар на Обединетите нации, Антонио Гутереш одлучи дипломатот Жан Арно да го испрати за личен пратеник во Боливија, во обид да ги поддржи напорите...
Вести Свет

Франција побара воздржаност од Иран

Слободен печат
Француското Министерство за надворешни работи го повика Иран да се воздржи од какви било конкретни акции. Министерството побара Иран да се воздржи од активности кои...
Вести Свет

ЕУ ги повика сите страни да се воздржат од зголемување на тензиите во Хонг Конг

Слободен печат
Европската унија ги повикува „сите страни” да се воздржат во услови на растечки тензии и немири во Хонг Конг. – Со оглед на постојаните немири...