8 C
Скопје

Tag : вмро

Вести Ви Препорачуваме Македонија

Божиновски за СП: Заедничка влада на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ да ги прекине разговорите со Бугарија

Соња Христовска Угриновска
Заострената реторика од Бугарија кон Македонија во деновите пред тамошните избори на 4 април  е очекувана, но ќе продолжи и после изборите, односно ќе трае...
Вести Македонија Слајдер

Филипче: Против ковид-19 не е вакциниран ниту еден министер, функционер или директор

Слободен печат
Министерот за здравство Венко Филипче ги отфрли тврдењата на опозициската ВМРО-ДПМНЕ дека високи функционери се вакцинирале против Ковид-19. -Одговорно ви кажувам дека не е вакциниран...
Вести Македонија

Мицкоски: Одложување на пописот веднаш!

Слободен печат
Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски побара веднаш одложување на пописот. Според Мицкоски и оние земји кои се рекордери во имунизацијата на населението се откажале...
Вести Македонија

Мицевски: ВМРО-ДПМНЕ работи во интерес на граѓаните, додека власта си поигрува и избегнува одговорност во Собранието

Слободен печат
Во вечерашното издание на дебатната емисија “Отворено” на ТВ24 гостуваше координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски кој се осврна на моменталната политичка ситуација...
Вести Македонија

ВМРО ДПМНЕ в сабота ќе протестира пред Министерството за здравство: Здравје, а не провизии!

Слободен печат
„Здравје, а не провизии“, градскиот комитет на ВМРО ДПМНЕ најавува протест в сабота, во 11,30 часот пред министерството за здравство. -3.500 починати поради корона. Провизии...
Вести Македонија

Шекеринска: Со заканата „Долга е раката на ВМРО” Ковачки си го покажа лицето и намерите

Слободен печат
Ковачки наместо да се засрами и извини за заканите кон началникот на Генералштабот, продолжува со својата агенда за поткопување на Армијата и одбраната на државата,...
Вести Македонија

Ѓорчев: Mорбидни и бизарни се „изборите” на СДСМ во ден со 25 мртви

Слободен печат
Морбидно и бизарно е да се одржуваат внатрепартиски избори во ден кога во Македонија има 25 мртви од корона вирусот, изјави пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Влатко...
Вести Македонија

ВМРО-ДПМНЕ почнува акција за зачленување на нови членови

Слободен печат
ВМРО-ДПМНЕ од 20 март до 20 април почнува акција за приклучување и зачленување на нови членови. Зачленувањето ќе се врши во општинските комитети кои ќе...
Вести Македонија

Иницијативен одбор: Очекувано е човек кој доживеал целосен дебакл да се радува за одложувањето на неговото заминување од функцијата

Слободен печат
Од Иницијативниот одбор за свикување на вонреден конгрес на ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение посочуваат дека „еуфоријата на се уште актуелниот Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски...
Вести Македонија

СДСМ: Големи се хипотеките на Мицкоски кон Камчев, затоа рипна да го брани

Слободен печат
На виделина исплива она што јавноста многу добро го знае, спрегата на Христијан Мицкоски со тајкунот на режимот, осомничено лице сега во притвор, Орце Камчев....