• влажен коловоз

Сообраќајот се одвива по претежно влажни коловози

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по претежно влажни коловози, информира АМСМ. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата. Автомотосојузот препорачува приспособена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со …

Сообраќајот се одвива по претежно влажни коловози Read More »