Почина српскиот актер Власта Велисављевиќ

Актерот Власта Велисављевиќ почина синоќа на 95-годишна возраст, пишува „Телеграф“. Славниот актер неодамна беше хоспитализиран поради компликации предизвикани од коронавирусот. Како што пренесува споменатиот медиум, Власта починал синоќа во 2.30 часот во болницата „Драгиша Мишовиќ“.   View this post on Instagram   A post shared by Само Домаће (@_samodomace_) Власта е роден на 28 јули …

Почина српскиот актер Власта Велисављевиќ Read More »