Tag : влани

Здравје Магазин

Влажните марамчиња не се доволни за заштита од коронавирусот

Слободен печат
Влажните марамчиња за деца не ги одржуваат рацете чисти, односно не можат да заштитат од зараза со коронавирусот, предупредуваат експертите. Иако рацете на децата ќе...