Над 73 отсто од студентите во Грција примиле барем една доза од вакцината или прележале Ковид-19

Над 73 отсто од студентите се вакцинирани со барем една доза или прележале, членовите на академско-истражувачкиот кадар и администрацијата над 87 проценти се вакцинирани со двете дози, а кај академско-истражувачкиот кадар процентот е уште поголем и стигнува до 91 отсто, соопшти портпаролот на грчката Влада Јанис Иконому на денешниот редовен брифинг со новинарите, јави дописничката …

Над 73 отсто од студентите во Грција примиле барем една доза од вакцината или прележале Ковид-19 Read More »