Tag : Викенд

Вести Култура

Резервирајте си го викендот за Taste Крушево

Слободен печат
Фестивалот за храна и култура Taste Крушево е отворен настан за сите посетители. Започнува в петок, 27-ми септември, а ќе трае до недела. Сите присутни...
Вести Ви Препорачуваме Култура

Што да правите во Скопје ОВОЈ ВИКЕНД

Јасмина Кантарџиева Димков
В недела и официјално почнува есента. Искористете го последниот викенд од летото, излезете од дома, забавувајте се, спортувајте, уживајте во концерти под отворено небо, дружете...
Еспресо Хороскоп

ВИКЕНД ХОРОСКОП: Авантури, страст, емоции, што ве очекува вас викендов?

Слободен печат
ОВЕН Ви претстои успешен и среќен викенд. Сè оди според планот и задоволни сте со тоа како се одвиваат нештата. На финансиски план, потребно е...
Вести Македонија

Дожд и засилен ветер во текот на претстојниот викенд

Слободен печат
Во петок и за време на викендот во попладневните часови се најавува облачно време со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Максималните температури ќе...
Еспресо Шоу биз

Атрактивната манекенка по ТРЕТПАТ го откачува истиот дечко!

Слободен печат
Преубавата манекенка и популарниот музичар повторно раскинаа… Манекенката Бела Хадид ја раскина повеќегодишната врска со музичарот Абло Тесфај попознат како Викенд. Парот започна да се...
Вести Скопје

Спортски викенд „Илинден 2019″

Слободен печат
Во рамки на одбележувањето на 2 Август – Денот на Републиката и патрониот празник на Општина Илинден, денеска и утре ќе се одржи спортски викенд...
Вести Македонија

Викендов сончево и топло со температури до 38 степени Целзиусови

Слободен печат
Викендов не очекува многу топло и сончево време, но во попладневните часови сепак ќе има услови за нестабилна облачност, информираат од УХМР. Утре ќе биде...
Вести Скопје

Поради градежни активности викендов привремен сообраќаен режим на мостот „Гоце Делчев“

Слободен печат
Градските власти информираат дека поради изведување комплексни градежни активности во сабота и во недела на мостот „Гоце Делчев” ќе биде воведен привремен сообраќен режим. „Во...
Вести Македонија

Викендов не очекува лето и температури до 37 степени

Слободен печат
Пораст на дневните температури, кои викендов ќе достигнат до 37 степени и сончево и топло време, најавува Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). В петок и...