Tag : виц

Забава Магазин Слајдер

Виц на денот – Часовник

Слободен печат
Му подариле на еден македонски мафијаш златен Ролекс. Кога му го врачиле подарокот, тој го бендисал, но рекол дека не го разбира. Му објасниле дека...
Забава Магазин Слајдер

Виц на денот – Запек

Слободен печат
Некој наркоман фатил златна рипка и му рекла:– Ако ме пуштиш ќе ти исполнам една желба!Наркоманот рекол:– Еј! Не сери!После два дена, рибата умрела од...
Забава Магазин Магазин слајдер Сцена

Нов виц на Андрија Милошевиќ: Ќе заборавите на коронавирусот и на сè (ВИДЕО)

Слободен печат
Сите знаеме колку српскиот актер Андрија Милошевиќ сака да раскажува вицови, па по тој повод тој овој пат се огласи и на својот Инстаграм профил....