Tag : вежби

Еспресо Убавина

Вежби кои ќе го променат вашето тело засекогаш (ВИДЕО)

Слободен печат
Следете ги советите на познатата Трејси Андерсон која ќе ви помогне вашето тело да изгледа како некоe на холивудските ѕвезди. Оваа позната инструкторка по фитнес...
Еспресо Убавина

Послушајте ги моделите – Ова се вежбите за совршена позадина (ВИДЕО)

Слободен печат
Колку добро изгледаат убавиците кои го промовираат брендот „Victoria’s Secret“ на сите ни е познато, меѓу нив е и Елса Хоск која за своите фанови...
Еспресо Убавина

Заборавете на мрзата: 9 вежби по 30 секунди кои ќе го оформат вашето тело (ВИДЕО)

Слободен печат
Оформете го вашето тело и заборавете на мрзеливоста, правете ги овие 9 вежби секој ден. Целта на овој домашен тренинг е отстранување на салото од...
Еспресо Убавина

Стопете ги мастите со овие 20 кардио вежби (ВИДЕО)

Слободен печат
Летото многу брзо ќе дојде, а бидејќи многумина од вас сакаат телото да го доведат во форма, оваа година ги советуваме да почнат со време....
Еспресо Убавина

10 вежби кои ви гарантираат совршен стомак до лето (ВИДЕО)

Слободен печат
Нормално, летото не е единствениот мотив да започнете со тренирање, тука е и здравјето и отстранувањето на мастите кои ги задушуваат вашите органи. Ова се...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Вежби за совршено обликувани стомачни мускули (ВИДЕО)

Слободен печат
Во последниов период сте држеле диета или пак сте намалиле некој килограм, а сепак вашиот виснат стомак не исчезнал, овие вежби ќе ви помогнат да...
Еспресо Убавина

Ефикасни вежби: Како подбрадокот засекогаш да исчезне? (ВИДЕО)

Слободен печат
Доколку и вие мачите мака со подбрадокот, постои начин како да се ослободите од него. Редовното изведување на овие вежби кои ги стимулираат вратните мускули...
Еспресо Убавина

Вежби за холивудски изглед – следете ја Трејси Андерсон (ВИДЕО)

Слободен печат
Доколку сакате вашето тело да изгледа како на холивудските ѕвезди следете ги добро познатите совети од Трејси Андерсон, најбараниот фитнес инструктор помеѓу славните. Оваа позната...
Еспресо Здравје

4 вежби кои засекогаш ќе ви ја отстранат болката од грбот (ВИДЕО)

Слободен печат
Нема личност која во некој период од својот живот не се соочила со болки во грбот, а за тоа да се реши потребни се вежби....
Еспресо Убавина

Топ 10 вежби за совршен задник (ВИДЕО)

Слободен печат
Убаво обликуваниот задник и нозете се најчестите делови од телото кои жените сакаат да ги „дотераат“… Доколку сакате ова лето да импресионирате со својата убава...