На Попова Шапка почнува сезоната за скијање

Министерот за економија Крешник Бектеши заедно со министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини и директорот на ЕЛЕМ Турс, Адем Авзиу денеска ќе го посетат ски центарот Попова Шапка. Во рамки на посетата, тие ќе извршат увид во реализираните активности за модернизација на ски-центарот, а ќе биде пуштен во употреба и новиот систем за …

На Попова Шапка почнува сезоната за скијање Read More »