16 C
Скопје

Tag : вељуса

Вести Слајдер Хроника

Жител на Вељуса се затворил дома откако прободел соселанец, полицијата го приведе со димни бомби

Слободен печат
По повеќечасовно убедување и преземање мерки попладнево околу 18 часот полицијата го лиши од слобода Д.Г. од селото Вељуса, откако денеска во 08:15 часот во...
Вести Македонија

САД даде пари за обнова на манастирот во Вељуса

Слободен печат
Во манастирот „Св. Богородица Милостива (Елеуса)“ во Вељуса денеска беше потпишан грантот од Амбасадорскиот фонд на Соединетите Американски Држави за конзервација и реставрација на овој...