Tag : вектор

Вести Свет

Стигнаа резултатите од втората руска вакцина: Нема компликации кај доброволците

Слободен печат
Првите 25 доброволци постари од 60 години, кои ја примија вакцината против коронавирусот развиена од рускиот истражувачки центар за вирологија и биотехнологија Вектор, немале никакви...
Вести Свет

Тестирана и втората руска вакцина, ефикасна е иако не создава доживотен имунитет

Слободен печат
Првата фаза од клиничките тестирања на втората руска вакцина против коронавирусот на центарот „Вектор“ се покажа како целосно безбедна, дека стабилно реагира на мутацијата на...
MacedonianAlbanian