Tag : Ведсти

Вести Економија Македонија

УЈП: Примени над 13.500 апликации за поддршка на исплата на плати во октомври, исплатени скоро 12.000

Слободен печат
Одобрени се над 13.500 барања за финансиска поддршка за исплата на плати на вработените за месец октомври од кои веќе се исплатена речиси 12.000. Управата...
MacedonianAlbanian