Tag : вариола вера

Вести Регион Слајдер

Милановиќ: Ситуацијата во Хрватска е како во филмот „Вариола вера”

Слободен печат
Ситуацијата во која сега живееме е вонредна, истакна претседателот на Хрватска Зоран Милановиќ, во интервју за ТВ Н1 по повод половина година откако е на...
Магазин Магазин слајдер Технологија

Последната епидемија во Југославија: Мистериозната Вариола вера

Слободен печат
Веројатно е дека повеќето од нас кога ќе ги слушнат зборовите „вариола вера“ помислуваат на големиот југословенски филм од 1982 година или како што критичарите...
MacedonianAlbanian