ВИДЕО: Капитенот на Крајова во стилот на Зидан го удри Ашковски

Во рамките од полуфиналето во Купот на Романија екипата на Сепси триумфираше со 0:1 на гостувањето кај Унив. Крајова. Македонскиот репрезентативец Стефан Ашковски настапи од 80 минута како замена за Стефанеску. Домаќините со сите сили атакуваа по израмнување, кај нив владееше нервоза, еден од нив ги загуби нервите во еден дуел со Ашковски. Во тек …

ВИДЕО: Капитенот на Крајова во стилот на Зидан го удри Ашковски Read More »