-6 C
Скопје

Tag : унгарската влада

Вести Свет Слајдер

Орбан повторно против ЕУ: Унгарците постигнаа договор да купат кинеска вакцина

И.И.
Унгарската влада објави дека постигнала договор со кинескиот Синофарм за набавка на нивната вакцина против коронавирус. Земајќи предвид дека  ЕУ ги предупреди земјите членки да...