Tag : уфа

Вести Свет

На Русин кој убил педофил и ја спасил неговата жртва му се закануваат 15 години затвор

Слободен печат
Владимир Санкин, механичар од градот Уфа во Русија, убил осуден педофил и сега го чека казна затвор од 15 години, јавува британски „Метро“. Имено, 54-годишниот...
Вести Свет

УБИЕНА И ФРЛЕНА ВО КОНТЕЈНЕР: Разрешен случајот кој 15 години беше мистерија за руските полицајци

Слободен печат
Во септември 2004 година, 17-годишната девојка од рускиот град Уфа се шетала во градот, кога пијан таксист на улица на нападнал, барајќи да му ги...