1 C
Скопје

Tag : удинезе

Спорт Фудбал

Серија А повторно интересна: Лукаку, Де Лихт, Рибери, Елмас, Несторовски..!

Слободен печат
В сабота ќе стартува новата сезона во најсилната италијанска фудбалска лига, првиот натпревар е од 18.00 часот кога бранителот на титулата Јувентус гостува кај Парма,...
Спорт Фудбал

Удинезе го промовираше Несторовски (ФОТО)

Слободен печат
Денеска како што и се најавуваше се случи официјалната промоција на македонскиот репрезентативец Илија Несторовски како ново летно засилување на калчолигашот Удинезе. Претходно Удинезе само...
Спорт Фудбал

„Газета дело Спорт“: Трајковски со трансфер во „Ла Лига“ (ФОТО)

Слободен печат
Според овој извор, односно зборовите на новинарот Шира, Трајковски ќе ја продолжи кариерата во Шпанија, поточно во екипата на Мајорка. Иако од претходно се шпекулираше...
Спорт Фудбал

Несторовски со првите голови за Удинезе (ФОТО+ВИДЕО)

Коминовски Фидан
Денеска калчолигашот триумфираше со убедливи 7:0 над нисколигашот Кјарлинс Музане. За првпат стартер кај хрватскиот тренер Тудор беше и Несторовски кој на најдобар начин ја...
Спорт Фудбал

Несторовски ударна игла во нападот на Удинезе!? (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Нашиот репрезентативен напаѓач Несторовски се враќа во Серија А и нова шанса да ги покаже своите голгетерски перформанси против најсилните фудбалски клубови во Италија. Веќе...
Спорт Фудбал

Серија А: Рома го чека Пандев, Несторовски домаќин на Милан

Слободен печат
Во новата сезона ќе имаме вкупно тројца Македонци (барем засега, доколку Александар Трајковски не направи трансфер летово во Серија А). Стандардниот Горан Пандев, играчот на...
Спорт Фудбал

Несторовски дебитираше за Удинезе, помогна за гол против Дортмунд (ВИДЕО)

Слободен печат
Несторовски кој ќе го носи бројот 30 на дресот настапи од 72 минута како замена за Пусето и дефинитивно не разочара и покажа зошто би...
Спорт Фудбал

Официјално: Несторовски е нов фудбалер на Удинезе! (ФОТО)

Слободен печат
Илија Несторовски (29) потпиша официјално договор на три години, со можност истиот да биде продолжен на уште една година. Директорот на екипата, Пиерпаоло Марино вели...
Спорт Фудбал

Од Удинезе потврдија: Несторовски е „практично наш“!

Слободен печат
Илија Несторовски кој досега ги бранеше боите на Палермо, се враќа во италијанската Серија А и повторно ќе го гледаме во дуели против Јувентус, Интер,...
Спорт Фудбал

Веќе му честитаат, Несторовски се враќа во Серија А (ФОТО)

Слободен печат
Несторовски кој заедно со Александар Трајковски го напуштија Палермо, според италијанските медиуми во текот на денот би требало да ги има лекарските прегледи, а потоа...