Tag : удинезе

Спорт Фудбал

Удинезе очекуваше повеќе од Македонецот, три екипи во трката за Несторовски

Слободен печат
Како што информира „tuttoudinese.it“, три италијански екипи се во трката за потписот на македонскиот репрезентативец. Не беше баш досега добра оваа сезона за Илија Несторовски...
Спорт Фудбал

Повторно промени: Одредени термините за заостанатите мечеви во Серија А!

Слободен печат
Продолжуваат проблемите поради епидемијата на коронавирусот, одредени се новите термини за заостанатите мечеви од 26. коло кои ќе се играат во претстојниот викенд. Организаторите на...
Спорт Фудбал

Хет-трик на Несторовски во победата на Удинезе

Слободен печат
Во пријателски натпревар денеска калчолигашот Удинезе убедливо го совлада нисколигашот Кјарлинс Музане со конечен резултат 13:1. Македонскиот интернационалец Илија Несторовски запиша три голови (хет-трик), стрелаше...
Спорт Фудбал

Пандев како „вино“, има повеќе голови од Игуаин, Дибала..(ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Во минатото коло во победата над Сампдорија го имаше првиот гол во Серија А, а денеска Елиф Елмас не настапи за „наполитанците“ поради жолти картони,...
Кошарка Спорт

И Италијанците се чудат, каде си Несторовски?

Слободен печат
Македонскиот интернационалец сезонава не се снаоѓа најдобро во својот нов клуб Удинезе кога станува за постигнувањето на головите. Досега во Серија А за тимот од...
Спорт Фудбал

Цел меч за Несторовски против Јувентус, елиминиран Удинезе!

Слободен печат
Јувентус ја оправда фаворитската улога на домашен терен, во Торино беше убедливо совлада Удинезе со конечен резултат 4:0 во осминафиналето од Купот на Италија. Македонскиот...
Спорт Фудбал

„Два од два“ за Несторовски и Удинезе во Серија А! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во рамките од 18. коло во најсилното италијанско фудбалско првенство составот на Удинезе дојде до нови три бода овојпат на гостувањето кај Лече (0:1). Македонскиот...
Спорт Фудбал

Несторовски од клупата ја гледаше радоста на Удинезе

Слободен печат
Денеска во рамките од 17. коло во најсилното италијанско фудбалско првенство Удинезе славеше пред своите навивачи со 2:1 против Каљари. Кај домаќините македонскиот репрезентативец Илија...
Спорт Фудбал

Роналдо го најави славјето на Јуве, „топло-ладно“ на Сан Сиро! (ВИДЕО)

Слободен печат
Многу му забележаа на Португалецот дека не е тој вистинскиот во настапите сезонава, непрепознатлив на тренинзите, а дури и се шпекулира(ше) за негово заминување од...
Спорт Фудбал

Несторовски и Елмас од клупата ја гледаа агонијата на Наполи! (ВИДЕО)

Слободен печат
Се одигра уште еден натпревар од 15. коло во најсилното италијанско фудбалско првенство, на „Дачија Арена“ ремизираа екипите на Удинезе и Наполи (1:1). Македонските репрезентативци...