-1 C
Скопје

Tag : твоја партија

Вести Македонија

„Твоја партија“: ЕУ јасно да ги постави условите за почетокот на преговорите на Северна Македонија

Слободен печат
„Твоја партија“ смета дека македонската дипломатија мора комплетно да го напушти досегашниот пристап во напорите за конечно да го започне процесот на преговарање во Европската...
Вести Македонија

Твоја партија: Заев да си даде веднаш оставка

Слободен печат
По денешната блокада од Бугарија и незапочнувањето преговори со ЕУ, Твоја партија бара оставка од премиерот Зоран Заев и Владата и распишување предвремени парламентарни избори....
Вести Македонија Слајдер

„Твоја партија“: Здравствено профитерство врз грбот на граѓаните, приватните болници да се вклучат во борбата со ковид-19 по референтни цени на товар на ФЗО

Слободен печат
„Твоја партија“ преку соопштение се обраќа до Владата во кое бара итно вклучување на приватните болници во борбата со ковид-19 пандемијата, согласно Уредбите донесени со...
Вести Македонија

Реакција на „Твоја Партија“: Субвенционирање на вработувања по националност е дискриминација

Слободен печат
„Твоја Партија“ остро ги осудува изјавите од првиот вицепремиер Артан Груби и на министерот за економија Крешник Бектеши за субвенционирање на приватни компании кои ќе...
Вести Македонија

Тортевски: Македонија не смее да дозволи да се повтори уште еден ТАТ

Слободен печат
ТВОЈА ПАРТИЈА бара најенергична акција на сите државни институции во насока на откривање на вистинските причини за пропаст на ЕУРОСТАНДАРД БАНКА, особено на лицата кои...
Вести Избори 2020

Твоја партија: Итно формирање на Собранието или нови избори!

Слободен печат
Последните парламентарни избори во Македонија се одржаа во атмосфера на несигурност, страв на граѓаните за сопственото здравје и во услови на големи прилагодувања на изборната...
Вести Избори 2020

Најчевска: Кај нас законите се носат по мерка на оние кои се на власт, казни кои што ќе бидат правопропорционални на висината на функцијата (ВИДЕО)

Слободен печат
-Во основата на Твоја партија е концептот за човекови права, а не само борбата за човековите права. Она од што почнавме е дека партијата не...
Вести Македонија Слајдер

Најчевска: Воспоставување одговорност на политичарите и функционерите, еден од петте клучни постулати на Твоја партија

Миа Агенција
 Воспоставување одговорност на политичарите и на високите функционери по принципот на правопропорционална одговорност, реанимација на животната средина, третман на образованието како инвестиција, професионална администрација и...
Вести Македонија Слајдер

Богојески, Апасиев, Тортевски желни за мегдан со Заев и Мицкоски

Слободанка Јовановска
Ќе се ситни ли политичката сцена во Македонија и какви се шансите нови актери да освојат парламентарни места, профитирајќи на разочараноста од главните политички партии?...