Ѓоковиќ нема да настапи во Синсинати, се подготвува за „УС Опен“

Првиот светски рекет и официјално го откажа настапот на АТП турнирот во Синсинати кој треба да се одржи од 16 до 22 август. Во тек е американската турнеја на бетон и сите тенисери се подготвуваат за последниот грен слем турнир годинава во Њујорк, познатиот „УС Опен“. Како што беше објавено на официјалната веб-страница на Мастерс …

Ѓоковиќ нема да настапи во Синсинати, се подготвува за „УС Опен“ Read More »