Tag : турцијасирија

Вести Свет

Ердоган: Турција нема да се откаже од офанзивата во Сирија, ќе одиме до крај

Слободен печат
Турција нема да се откаже од офанзивата против курдските борци во североисточниот дел на Сирија, „без разлика кој и што кажува”, изјави денеска турскиот претседател...