20 C
Скопје

Tag : Тунку Исмаил Султан Ибрахим

Спорт Фудбал

Принц од Малезија сака да ја купи Валенсија

Слободен печат
Екипата на Валенсија наскоро може да добие нов сопственик кој е заинтересиран поранешниот шампион во Ла Лига да го врати во врвот на шпанскиот фудбал....