• тропска бура

Тропската бура Минди го погоди американското крајбрежје

Тропската бура Минди стигна до американскиот брег. Се очекуваат ветрови со брзина до 24 метри во секунда да ги зафатат Северна Флорида, Џорџија и Јужна Каролина. Бурата, формирана во Атлантскиот Океан, вчера ги погоди бреговите на Флорида, објави „Њујорк тајмс”. Островот Сент Винсент, 100 километри од градот Талахаси, бил прв на удар од стихијата. Метеоролозите …

Тропската бура Минди го погоди американското крајбрежје Read More »