Tag : Трактор

Хроника

Трактор излета од пат, повреден е сопатник

Вчера околу 9 часот на патот од Демир Капија до Петрово село, кај место викано „Светилник“, трактор „торпедо“ со приколка, управуван од Б.Л.(56) од Неготино,...
Вести Хроника

Едно лице почина откако се преврте трактор, а две се тешко повредени

Слободен печат
-На 25.10.2019 околу 17.20 часот на излез од сeло Двориште, беровско, С.Г.(47) од с.Двориште, управувајќи трактор, изгубил контрола и се превртел, по што удрил во...
Хроника

Загина тракторист кај Македонска Каменица

Вчра околу 14.30 часот било пријавено дека во Македонска Каменица, на место викано „Памарска маала“, Ќ.Р.(47) од селото Тодоровци загинал во несреќен случај. Според пријавата,...
Вести Хроника

Загина тракторист кај Неготино

Вчера попладне, 45-годишен неготинец загина, откако, додека извршувал земјоделски работи со својот трактор на нива, тракторот се превртел и тој починал. Според полицијата, вчера околу...
Хроника

Едно лице е повредено во сообраќајка на патот Струмица-Ново Село

Слободен печат
Едно лице е повредено во сообраќајната несреќа што се случи вечерва околу 20 часот на патот Струмица-граничен премин Ново Село на делницата кај селото Ново...
Хроника

Жена од Мариово загинала откако се превртела тракторска приколка

Слободен печат
Ш.Т. (49) од Мариово денеска го загубила животот откако се превртела приколката на тракторот во кој се превезувала со својот сопруг Б.Т. Според МВР, несреќата...
Вести Хроника

Тракторска приколка прегази дете

Горан Наумовски
Дете е згрижено во штипската болница откако вчера паднало од тракторска приколка и здобило тешки повреди. Според полицијата вчера околу 15.30 часот е пријавено дека...
Хроника

Повредени неколку лица во сообраќајни незгоди

Слободен печат
Вчера околу 12.25 часот на локалниот пат Куманово-с.Горно Коњаре, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Мерцедес“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од Г.Ј.(52)...
Хроника

Маж од велешкиот затвор со трактор прегазил друг осуденик

Слободен печат
Вчера напладне од Казнено-поправната установа Идризово – отворено одделение Велес, било пријавено дека осуденикот Д.М.(38) од селото Бузалково, управувајќи трактор во Превалец, изгубил контрола и...
Хроника

Двајца повредени во сообраќајка кај прилепско Дебреште

Вчера околу 18 часот на регионалниот пат Прилеп – Македонски Брод, кај влез за прилепското село Дебреште, се случила сообраќајна незгода помеѓу трактор „ИМТ“ управуван...