Tag : трајчо димков

Вести Македонија

Димков: Мизрахи е новата Мирка Гинова

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Трајко Димков, од собраниската говорнца ѝ се заблагодари на техничката министерка за труд и социјала Рашела Мизрахи за дадената лекција...