Tag : токио 2021

Останатo Спорт

Ѓоковиќ: Донесена е права одлука, едвај ги чекам Игрите во 2021

Слободен печат
Најдобриот тенисер на светот вели дека е тажен поради одложувањето на Олимписките игри, но верува дека тоа е права одлука. Летните олимписки игри во Токио...