20 C
Скопје

Tag : тивка ноќ

Ви Препорачуваме Живот Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО: Божиќната песна поради која војната запре на три минути

Слободен печат
Можеби најпознатата песна на божиќниот период, „Тивка ноќ, света ноќ“, настанала во австрискиот град Оберндорф покрај Салзбург, градот на Моцарт со богата музичка традиција. Изминативе...