Tag : тисенкруп

Вести Економија

Тисенкруп ја заврши продажбата на фабриката за лифтови за повеќе од 17 милијарди евра

Слободен печат
Германскиот конгломерат Тисенкруп денеска соопшти дека ја заврши продажбата на фабриката за производство на лифтови на приватни инвестициски фирми за 17,2 милијарди евра. Тисенкруп со...