Tag : тирицовски

Вести Култура

ВИДЕО | Разговор со Илија Тирицовски од ОХО продукција: Потребна е посериозна поддршка на младите автори на кратки филмови

Слободен печат
Краткиот филм во развој „Скакулци“ на младиот филмски автор Ханис Багашов ја доби првата награда на „European Short Pitch“ која ја доделува регионот Бретања. Се...