18 C
Скопје

Tag : тијаго пинто

Спорт Фудбал

Директорот на Рома објасни зошто се одлучија за Мурињо

Слободен печат
Фудбалска вест број еден денеска е именувањето на Жозе Мурињо за нов тренер на Рома. „Римската волчица“ само што му врачи отказ на Паоло Фонсека,...