Tag : темна мрежа

Вести Свет

Голема акција на Европол и ФБИ: Уапсени 179 лица, запленет пола тон дрога и оружје

Слободен печат
Полициските сили ширум светот запленија во заедничка акција на пазарот на темнат мрежа (dark web) повеќе од 6,5 милиони долари во кеш и во виртуелни...
MacedonianAlbanian