Tag : техничка влада

Вести Македонија Слајдер

Ангелов упати порака до Наќе Чулев: Прво гледај ги државните интереси

Слободен печат
По изборот на Наќе Чулев за технички министер на МВР, на Фејсбук се огласи генералот Стојанче Ангелов, кој вели дека новиот министер е исклучително чесен...
Вести Македонија Слајдер

Пендаровски ги прими членовите на новиот состав на Владата

Слободен печат
Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, попладнево ги прими членовите на новиот состав на преодната Влада за спроведување избори на пратеници. Претседателот Пендаровски, како...
Вести Македонија

Трипуновски: Оваа техничка Влада има за цел да ги заштити волјата на граѓаните, нивните права и слободи

Слободен печат
Уште денеска ќе влеземе во институциите, а првата работа што ќе ја направиме ќе биде да ја согледаме состојбата во министерствата директно, внатре за да...
Вести Македонија

Шекеринска: Успехот со НАТО е нашиот ветар во грб за понатамошни успеси

Слободен печат
Министерката за одбрана Радмила Шекеринска на својот Фејсбук профил се пофали со изборот на новата техничка влада. -Техничка Влада- затоа што ние ги почитуваме законите,...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Фемили фото на новата техничка влада

Слободен печат
Собранието со 101 глас ја избра новата Пржинска влада, на која задача ќе и биде да ги спроведе фер и демократски избори. Основна задача на...
Вести Македонија

Закажана седницата за формирање на техничка влада

Слободен печат
Седницата за формирање на техничка влада е закажана за 16:30 часот од страна на претседателот на Собранието, Талат Џафери. Рокот за изгласување на оваа нова...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Пендаровски му го врачи мандатот на Спасовски

Весна Тодоровска
Претседателот Стево Пендаровски во вилата Водно му го врачи мандатот за техничката влада на досегашниот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски. – Ве известувам дека...
Вести Македонија

Пендаровски ќе му го врачи мандатот на Спасовски

Слободен печат
Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска во 13:45 часот, ќе му го врачи мандатот на Оливер Спасовски, за состав на преодна Влада за...
Вести Македонија Слајдер

Пратеничката Стаменковска Стојковски поднесе оставка, ќе добие функција во техничката влада

Слободен печат
Пратеничката Невенка Стаменковска Стојковски од ВМРО-ДПМНЕ денеска до Собранието поднесе оставка на пратеничката функција. Стаменковска Стојковски е предложена за дополнителен заменик министер за информатичко општество...
Вести Македонија

Закажана нова седница на Собранието, но не таа на која ќе се избира техничката Влада

Слободен печат
Собранието за денеска во 12 часот закажа нова седница на која меѓудругите ќе ги разгледува Предлогот за избор на член на Државниот совет за превенција...