-2 C
Скопје

Tag : тц

Вести Хроника

СВР Скопје: Малолетник повреден со остар предмет во трговски центар во Аеродром

Слободен печат
На 12 јануари во 20:50 часот во СВР Скопје било пријавено дека во трговски центар на подрачјето на Аеродром бил нарушен јавниот ред и мир,...
Култура

Отворање на нова книжарница „Литература.мк“ во ТЦ Буњаковец

Слободен печат
Книжарницата е уредена според најновите трендови за продажба на книги, а во фокусот е портретот на легендарниот архитект Ле Корбизје. Ова е седма книжарница на...