17.8 C
Скопје

Tag : тамара зиданшек

Останатo Спорт

Крејчикова и Пављученкова за титулата на Ролан Гарос

Слободен печат
Во второто женско полуфинале на грен слем турнирот во Париз денеска Барбора Крејчикова со резултат 2:1 ја елиминираше Марија Сакари од Грција. Противничка на чешката...
Останатo Спорт

Пављученкова е првата финалистка на Ролан Гарос

Слободен печат
Денеска во првото полуфинале во женска конкуренција на грен слем турнирот во Париз Анастасија Пављученкова со резултат 2:0 ја елиминираше Тамара Зиданшек од Словенија. Русинката,...
Останатo Спорт

Историја се пишува на Ролан Гарос: Зиданшек и Пављученкова дебитираат во полуфиналето

Слободен печат
Денеска на грен слем турнирот во Париз успешни во четвртфиналната фаза во женска конкуренција беа Тамара Зиданшек и Анастасија Пављученкова. Тие покажаа на „Ролан Гарос“...