Tag : тајландски бокс

Останатo Спорт

ЕЈ, КОЈ ГО ЗГАСНА СВЕТЛОТО: Каков крвнички удар во Казахстан! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во Казахстан беше одржано 17 издание на „Горила Фајтинг Шампионат“, а еден спектакуларен нокаут особено ги одушеви љубителите на боречките вештини. Беа одржани 12 борби...
Вести Свет

БОРБА ЗА ПРЕЖИВУВАЊЕ: Деца на 10 години го ризикуваат животот во рингот, некои биле ТРУЕНИ од сопствените ТРЕНЕРИ (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Светот на боречките вештини е брутален, крвав и немилосрден. Неверојатната приказна за тоа ја раскажале планетарно популарните ѕвезди на тајландски бокс, Тајланѓаните Сгетдао и Дејдамронг, кои...