Сити без проблеми го совлада Свиндон во ФА купот

Манчестер сити беа проблеми обезбеди пласман во 1/16 на ФА купот откако со 1:4 славеа на гостувањето кај Свиндон. Сити настапи со комбиниран тим  но и покрај тоа забележа убедлив триумф. Резултатот беше отворен во 14. минута со голот на Бернардо Силва, а во 28 минута Габриел Жесус ја зголеми предноста на 0:2. Во вториот …

Сити без проблеми го совлада Свиндон во ФА купот Read More »