Tag : светско првенство кина 2019

Кошарка Спорт

Американците во победничка атмосфера пред Мундобаскет (ВИДЕО)

Слободен печат
Брзо го заборавија изненадувачкиот пораз од Австралија во Мелбурн и веднаш стартуваа можеби нова долга победничка серија. На последниот контролен меч играчите предводени од селекторот...
Кошарка Спорт

Кузма не оди на Мундобаскет, САД го објави конечниот список

Слободен печат
После изненадувачкиот пораз во Мелбурн од репрезентацијата на Австралија во контролен меч, денеска е објавен конечниот список на играчи на кои ќе смета Попович за...
Кошарка Спорт

После 78 победи по ред, конечно „паднаа“ Американците! (ВИДЕО)

Слободен печат
За првпат во историјата селекцијата на Австралија во меѓусебните дуели ги совладаа Американците предводени од Попович со резултат 98:94 (23:26, 25:24, 30:27, 20:18). Во јубилејниот...
Кошарка Спорт

„Фуријата“ немилосрдна пред СП: 102 поени за +32! (ВИДЕО)

Слободен печат
Еден од фаворитите за медал на претстојното Светско првенство во Кина доминантно го отвори дуелот со серија од 12:0 по што целосно го контролираа натпреварот....
Кошарка Спорт

„Дрим тимот“ пукна стотка против Австралија (ВИДЕО)

Слободен печат
Многу откази и повреди, но и покрај тоа, Американците и со трет или четврти тим можат да ја победат било која репрезентација во светот. Составот...
Кошарка Спорт

Шпанците го објавија тимот за медал на СП

Слободен печат
Селекторот на Шпанија, Серџо Скариоло ги објави имињата на кои ќе смета на претстојниот Мундобаскет 2019. Во последен момент од списокот отпаднаа Хаиме Фернандез и...
Кошарка Спорт

Необична прогноза за Мундобаскет: САД не го освојува златото!

Слободен печат
Кошаркарскиот агент Мишко Ражнатовиќ во интервју за Crosarka.com имаше едно изненадувачко предвидување за Светското првенство во Кина. – Србија и покрај повредите доаѓа на СП...
Кошарка Спорт

Ѓорѓевиќ: Не е добро, мали се шансите да игра Теодосиќ

Претходно веќе беше објавено дека еден од најдобрите српски репрезентативци Милош Теодосиќ сè уште е на терапија поради повредено стопало кое го повреди на турнирот...