Tag : супа од печурки

Магазин Магазин слајдер Храна

Не мора да купувате, направете си сами: Крем-супа со печурки

Слободен печат
Состојки: 300 грама печурки 100 грама маргарин 2 главици кромид 3 лажици брашно 1 коцка супа 200 милилитри вода 250 милилитри неутрална павлака за готвење...