Tag : судии и јавни обвинители

Вести Македонија Слајдер

Маричиќ: Општество со бестрашни обвинители и судии може да стави крај на корупцијата и организираниот криминал

Слободен печат
Во свечената сала на Врховниот суд денеска се одржа свечена церемонија за одбележување на почетокот на обуката за слушатели на VII генерација во Академијата за...
Вести Македонија

Пендаровски со дел од кандидатите на Академијата за судии и обвинители (ФОТО)

Слободен печат
Претседателот Стево Пендаровски, на нивно барање, денеска прими претставници на група од 14 кандидати пријавени на јавниот оглас за прием на VII генерација слушатели на...