Tag : струја поскаапување

Економија Слајдер

Синдикати и здруженија: Регулаторна веднаш да ја повлече одлуката за поскапување на струјата

Слободен печат
Синдикатите и здруженија од земјава најостро реагираат на одлуката на Регулаторната комисија за енергетика за поскапување на струјата за 7,4 проценти и бараат таа веднаш...