Tag : стил

Еспресо Жена Магазин Мода

14 детали кои го одвојуваат шик изгледот од вулгарниот: Секоја жена треба да го знае ова! (ФОТО)

Слободен печат
Во светот на модата која постојано се менува, клучно е да пронајдеме свој впечатлив и уникатен стил, а да не изгледаме кичасто и дегутантно. Ова...
Еспресо Мода Шоу биз

Меланија Трамп засенета од својата 74-годишна мајка (ФОТО)

Слободен печат
Првата дама на САД, Меланија Трамп со семејството по одморот се врати во Белата куќа. Таа дојде во друштво на сопругот, синот, но и родителите...
Еспресо Жена Магазин Мода

Блуза која ќе го одбележи крајот на летото и почетокот на есента: Хит модел кој одговара на се (ФОТО)

Слободен печат
Се вклопува во секој стил и е одличен избор за секоја прилика… Елегантните блузи им припаѓаат на парчињата кои ги носиме во текот на сите...
Еспресо Жена Магазин Мода

Секоја жена од стил треба да знае: Вака се носат белите пантолони! (ФОТО)

Слободен печат
Белите пантолони одлично се сложуваат со се, а особено со топлите есенски тонови кои допрва ќе бидат хит. Белите пантолони се вечна класика која речиси...
Еспресо Шоу биз

НЕОЧЕКУВАНА ПРОМЕНА: Елена Ристеска изненади со новиот изглед! (ФОТО)

Слободен печат
Дали Елена, која е доследна на својот стил со години, направи храбар чекор?...
Еспресо Жена Магазин Мода

Враќање на трендот од 90-те во голем стил: Заводливата сукња повторно е хит! (ФОТО)

Слободен печат
Овој модел на сукња одговара на секоја прилика и на секоја градба на тело… Заборавете на шорцевите и фустаните. Во ова парче гардероба мора да...
Еспресо Шоу биз

Како изгледа синот на Пирс Броснан – Ќе се изненадите! (ФОТО)

Слободен печат
Пирс Броснан, еден од омилените Бонд ликови, на премиерата на новиот филм на Тарантино „Once Upon A Time in Hollywood“ го понесе и својот 22...
Еспресо Мода

КЛАСИЧНА ЕЛЕГАНЦИЈА: Меланија во комбинација која никогаш не излегува од мода (ФОТО)

Слободен печат
Првата дама комбинираше безвременски парчиња за да создаде непогрешлив елегантен стил...
Вести Ви Препорачуваме Регион

Аутфитот на Рама ќе Ве остави без зборови (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Албанскиот премиер е познат по неговиот спортски и посебен стил, но како денеска на денот на гласањето не сте го виделе никогаш. Тој се појави...