Tag : стил

Магазин Магазин слајдер Сцена

Фановите во неверување: Дизајнерката Вера Венг во 71-та година изгледа неверојатно! (ФОТО)

Слободен Печат
Луѓето не можат да веруваат дека славната дизајнерка Вера Венг е родена во 1949 година, откако сподели неколку фотографии од карантин со своите следбеници на...
Жена Магазин Магазин слајдер

Пет главни модни комбинации за ова лето! (ФОТО)

Слободен Печат
Пролетта е дефинитивно годишно време на кое најмногу му се радуваме поради првите топли денови, а со оглед на тоа дека не успеавме да одиме...
Забава Магазин Магазин слајдер

Се враќа на сцена дезенот кој беше обожаван во минатото! (ФОТО)

Слободен Печат
Точките се обожаван дезен со децении назад и изгледа дека во иднина нема да има година каде нема да бидат во мода барем една сезона....
Жена Забава Магазин Магазин слајдер

Стил на неделата: Ирена Јакимоска, директор и косопственик на компанијата „Комфи-Ангел”

Слободен печат
– Таа е нестандардна во секој поглед: нејзината силно изразена индивуалност е првото што ви паѓа во очи. Ќе ја забележите и меѓу илјадници други,...
Жена Магазин

Никогаш не излегуваат од мода: Како да ги комбинирате белите панталони (ФОТО)

Слободен печат
Класичните панталони и фармерките се несомнено едни од најпопуларните модни парчиња кои со задоволство ги носиме во текот на целата година, а во текот на...
Жена Магазин

Вреди да пробате: Лесни и евтини начини со кои можете да го освежите вашиот стил

Слободен печат
Постојат периоди кога сте презаситени со облеката што ја имате во вашиот плакар. Но, тоа не е причина да фрлите се и да почнете да...
Жена Магазин

Стил на неделата: Жанета Гелевска Велјаноска, уметница

Слободен печат
– Ќе ги прескокнам сите клишеа за тоа каква треба да биде жената со стил и веднаш ќе кажам, уметницата Жанета Гелевска Велјаноска за мене...
Забава Магазин

Екстравагантните страсти на Че Гевара, имал манири на принц, носел беспрекорни униформи и „ролекс“ часовници, бил извонреден јавач, ја сакал Негрита…

Слободен печат
– Неговиот стил е стил на еден човек кој постојано изненадува. Почнувајќи од големите контрасти во однесувањето и изгледот, до материјалните работи кои ги поседувал,...
Жена Забава Магазин Некатегоризирано

Стил на неделата: Ана Глигорова, режисерка и борец за правда

Слободен печат
– Да се зборува вистината денес, и да се застане на страната на најобесправените, навистина претставува реткост, но и огромна храброст. Во време на „инстант“...
Забава Магазин

Брижит Макрон ги воодушеви модните критичари – Вака се облекува вистинска дама! (ФОТО)

Слободен печат
Сината боја е прогласена за водечка боја оваа година. Сите нијанси на сина боја се во тренд, а на сината боја не можеше да и...