• Стефанос Циципас

Циципас конечно го победи Медведев

Стефанос Циципас со триумф го стартуваше настапот на завршниот Мастерс турнир во Лондон на кој играат најдобрите осум тенисери годинава. Гркот за еден час и 43 минути игра со 7:6,6:4 и дојде до првиот триумф над Медведев по петте порази во последните две години. Циципас беше тенисерот кој играше подобро на почетокот, во вториот гем …

Циципас конечно го победи Медведев Read More »