18 C
Скопје

Tag : стари град

Хроника

ВИДЕО: Камион падна во Јадранското море

Горан Наумовски
Денес, околу 11,20 часот на островот Хвар во Стари Град, товарен камион падна во Јадранското море од траектот „Наталија“. Капетанијата на пристаништата ќе спроведе истрага...
Вести Регион

Во Улцињ врнежите урнаа ѕидина од Стариот град

Слободен печат
Дел од ѕидот во средишниот дел на Стариот град во Улцињ падна поради обилните врнежи, објави Вијести од Подгорица. Началникот на Службата за заштита и...